UTA Arad învinge FCU Craiova într-un duel decisiv pentru supraviețuirea în Superliga

UTA Arad domină clar pe FCU Craiova în etapa a 8-a a play-out-ului Superligii

Într-o atmosferă electrizantă pe stadionul „Francisc von Neuman”, UTA Arad a obținut o victorie crucială, 3-1, împotriva echipei FCU Craiova. Acest meci a fost vital pentru ambele echipe, fiind un pas important în lupta lor pentru evitarea retrogradării din Superliga României.

UTA Arad a deschis scorul devreme, în minutul 6, prin Luckassen, și a continuat să preseze, marcând din nou în minutul 31 prin Rareș Pop. Echipa a demonstrat o superioritate netă, atât în organizarea jocului cât și în agresivitate, comparativ cu adversarii lor, care au părut nesiguri și dezorganizați pe parcursul întregului meci.

Deși FCU Craiova a încercat să revină în joc, eforturile lor au fost insuficiente, reușind doar să marcheze un gol de consolare în minutul 87 prin Ibrahim. Rezultatul acestui meci lasă FCU Craiova pe ultimul loc în clasament, în timp ce UTA Arad își consolidează poziția spre mijlocul tabelului.