Victorii pentru Italia şi Georgia

italia

Echipa naţională a Italiei a învins duminică, pe teren propriu, scor 1-0, naţionala Bosniei, într-un amical disputat la Empoli. Într-un alt meci, la Podgorica, Georgia a dispus cu 3-1 de Muntenegru.

La Empoli, italienii au marcat unicul gol al întâlnirii în minutul 38, prin Davide Frattesi, care a înscris din pasa lui Chiesa. Bosniacii au avut ocazia să egaleze în prelungirile partidei, dar Donnarumma a intervenit la Ahmedhodzic.

La Podgorica, Georgia a învins, în deplasare, naţionala din Muntenegru. Kiteishvili, în minutul 10, şi Mikautadze, minutul 33, au stabilit scorul pauzei, 2-0 pentru oaspeţi. Jovetic a redus din diferenţă în minutul 66, însă Zivzivadze a pus din nou un avantaj de două goluri pe tabelă, în minutul 83, şi Georgia s-a impus cu 3-1.